Daruj kurz

Už před pár lety jsem si všiml, že dnešní nastupující generaci chybí jisté digitální kompetence. Psal jsem o tom na svém blogu ve článku “Proč žáci nezipují”. Tato tendence bohužel pokračuje. Co tím mám na mysli? Žáci znají dobře své chytré telefony, ale s počítači neumí zacházet.

Pamatuji si, jak jsem pracoval pro jednu firmu jako správce webů. Používali jsem tenkrát pro mne už archaické označení “webmaster”. a v této firmě jsem viděl, že je tam hodně pracovníků, co umí s běžným kancelářským programy pracovat velmi slušně a jen občas se mne ptali, zda vím, jak se dá něco dělat efektivněji. Našli se tam tací a takové, které se vším zápolili. Toto má pak mnoho neblahých důsledků. Napadají mne hned dva. Zaprvé tyto pracovníky práce značně vysiluje, a tím pádem ani nebaví, a zadruhé jejich mzda nebude nikdy moc vysoká, neb ani jejich produktivita není moc vysoká.

Tihle lidé netuší, co a jak dělají špatně, proč jim práce nejde od ruky a hlavně, že stačí jen ovládnout pár znalostí a triků a může se jim od základů proměnit pracovní život i sebevědomí. Sestavil jsem tedy kurz Efektivní ovládání PC, který je takovou příručkou plnou triků, jak pracovat efektivněji a neničit si prací na PC tělo.

Věřím, že kurz i naučí i trochu mé studenty “informaticky myslet”. Co tím myslím? No, především to, že sei dokážete lépe se vším poradit. Něco řešit, nemůžete najít, jak to udělat, co se vám na to PC stalo. Ale pokud tušíte, “jak ten stroj asi funguje”, tak najdete řešení snadno. A jelikož svět kolem nás se neustále mění, tak je dobré rozumět principům toho, jak věci fungují, a k tomu znát pár aktuálních triků a postupů.

Podívejte se na úvodní video: